Kategorie

Katalog

Promocje

Zbiorniki na deszczówkę podziemne

W kategorii: 7 produktów.

Zbiorniki podziemne na deszczówkę - zbiorniki na wodę deszczową mogą spełniać różne funkcje. Głównie, zbiorniki instaluje się w celu gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej do celów domowo-ogrodowych  lub wstępnej retencji opadów deszczowych, co zapobiega i zabezpiecza nasza inwestycję  przed zalaniem.  Przy doborze odpowiedniego zbiornika należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami:

Pojemność zbiornika należy wybierać poprzez obliczenie powierzchni zlewni , dopasowanie odpowiedniego współczynnika spływu oraz uwzględnienie wielkości opadów na danym terenie. Jest to metoda określająca możliwy uzysk wody deszczowej, co może nam się przydać do doboru zbiornika do celów zagospodarowania wody deszczowej. (powierzchnia zlewni [mkw] x współczynnik spływu x średnio roczna ilość opadów w danej lokalizacji [mm/mkw] / 365 dni = średni uzysk dzienny). Druga metoda obliczeniowa dla zbiorników wstępnej retencji opiera się na maksymalnej ilości przepływu wody opadowej z danej powierzchni z uwzględnieniem jej współczynników spływu Qmax= powierzchnia zredukowana [ha] x deszcz nawalny [l/s*ha] , przyjmując że deszcz nawalny ok. 130 l/s*ha występujący w czasie ok 15 min. Otrzymamy wtedy pojemność jaka zbiornik powinien przechwycić w celu zabezpieczenia przed podtopieniem.

Wybór  modelu zbiornika podziemnego do wody deszczowej także nie jest takie proste, gdyż należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów gruntu w miejscu posadowienia. Znajomość poziomu wody gruntowej pozwoli nam uniknąć sytuacji  wypchnięcia zakopanego zbiornika w wypadku ich wysokiego stanu, a wiedza na temat rodzaju gruntu zniszczenia zbyt słabego zbiornika w przypadku gruntów gliniastych ruchomych. Warto także informacje na temat parametrów geologicznych wykorzystać do zaprojektowania przelewu awaryjnego, gdy znajdziemy się w sytuacji kiedy nie wykorzystamy wody zgromadzonej w zbiorniku a będzie się ona gromadzić  przy okazji deszczu. 

W kategorii: 7 produktów.
Porównywarka
Kontynuuj zakupy Porównywarka